W piątek 30 kwietnia ks. biskup Robert Chrząszcz udzielił młodzieży klas ósmych sakramentu Bierzmowania. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, zostały odprawione dwie Msze Święte a w kościele znajdowali się sami Bierzmowani. W czasie pierwszej Mszy biskup zwracając się do młodzieży porównał Ducha Świętego do nawigacji, która pomaga utrzymać się na drodze którą jest Jezus Chrystus. Mówił, że nasze życie nie może być wejściem do byle jakiego pociągu lecz musimy wiedzieć w co wchodzimy, by ten pociąg zwany życiem dowiózł nas do właściwego celu. Swoją homilię zakończył opowieścią o orle wychowanym przez kury. Zaznaczył, że nie możemy żyć jak kury i jeść tylko to co rzuci nam świat, lecz z natury jesteśmy stworzeni by latać wysoko jak orły, blisko Pana Boga.
W czasie drugiej Mszy biskup zachęcał do radości z bycia katolikami, podobnie jak odczuwają ją mieszkańcy Brazylii gdzie przez 15 lat posługiwał jako misjonarz. Mówił, że w każdym z nas jest obecny Duch Święty ale to od każdego z nas zależy co z tą obecnością zrobimy i czy damy jej świadectwo. Na zakończenie wskazał, że codziennie musimy prosić Ducha Świętego o to by przemieniał nasze serca.