Wielki Post w tym roku był wyjątkowy. Pandemia koronawirusa ogarnęła cały świat. Wprowadzono wiele ograniczeń i ogłoszono stan epidemiczny. Przewodniczący Episkopatu Polski udzielił dyspensy od uczestnictwa w nabożeństwach osobom starszym i dzieciom. W niedzielę 15 marca br. w naszym kościele było bardzo mało osób. Wierni dostosowali się do zaleceń biskupów. Po każdej Mszy Św. modlono się o ustanie epidemii, śpiewając Suplikacje. Po południu odśpiewano Gorzkie Żale z garstką wiernych. Czegoś takiego, nie byliśmy jeszcze świadkami. Po raz pierwszy w historii parafii staraniem Księdza Proboszcza zostały uruchomione łącza internetowe do transmitowania nabożeństw z naszej świątyni. Parafianie nie wychodząc z domu będą mogli łączyć się duchowo w codziennej modlitwie.