„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium” – Józef Piłsudski
11 listopada to szczególny dzień dla każdego Polaka patrioty. To Święto Niepodległości, które przypomina o tym, co wydarzyło się w momencie zakończenia I wojny światowej. Gdy opadał jeszcze frontowy kurz, wybitni Polacy (by wymienić tylko kilka nazwisk: Piłsudskiego, Dmowskiego, Paderewskiego, Witosa, Korfantego i Daszyńskiego) lobbowali na rzecz suwerennej Polski i współorganizowali już nowy europejski ład, którego częścią miała być II RP. Trzeba było morza przelanej krwi, by nasz kraj powrócił na mapy świata. Wszystkim przyświecał jeden cel, który zjednoczył zwaśnione strony właśnie 11 listopada.
101 r. tamtych wydarzeń została odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny. Na uroczystości przybyli zaproszeni goście, wśród nich byli: Pani Elżbieta Burtan –Wójt Gminy Zabierzów, Pan Andrzej Krawczyk – Przewodniczący Rady Gminy, radni, sołtysi, dyrektorzy naszych szkół oraz liczna rzesza parafian. Oczywiście nie zabrakło strażaków wraz z pocztami sztandarowymi. Po Mszy Św. w uroczystym korowodzie mieszkańcy i zaproszeni goście udali się na cmentarz, aby złożyć okolicznościowe wiązanki kwiatów. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem pieśni „Boże, coś Polskę”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: