W 30. rocznicę święceń kapłańskich duchowni z Archidiecezji Krakowskiej oraz z Archidiecezji Łódzkiej, którzy w 1988 roku przyjęli sakrament święceń kapłańskich, spotkali się w łódzkiej Bazylice Archikatedralnej na wspólnym dziękczynieniu za dar kapłaństwa.

Wśród jubilatów był ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, który przewodniczył uroczystej celebrze oraz łączący się duchowo z obecnymi w Łodzi, kardynał nominat ksiądz arcybiskup Konrad Krajewski – jałmużnik papieski.

 

Pasterz Kościoła łódzkiego zachęcił jubilatów – zobaczcie w sobie tego, który jest ciągle na początku drogi. Weź na moment w nawias, w cudzysłów, to całe swoje wielkie doświadczenie 30–letnie i zobacz, że naprawdę jesteś cały czas nowicjuszem w Kościele. Naprawdę jesteś tym, kto nie rozumie (…) przy takich ludziach jak św. Rita – czujecie się mądrzy? Nie czujecie się nowicjuszami? Zobaczcie w sobie nowicjuszy!

 

– Po tych trzydzieści lat Pan Bóg przeprowadzał nas przez rożne sytuacje: wielkie, piękne, czasem niewymagające, trudne i radosne, ale ciągle jesteśmy gdzieś na początku tego rozumienia czym jest: Słowo, Eucharystia. Czym jest Kościół. Byłoby wiec dobrze zobaczyć gdzieś w sobie nowicjusza, tego, który dopiero co przyszedł i ucieszyć się diakonatem, który przecież nosimy w sobie. To jest lekarstwo na to zgorszenie Bogiem miłosiernym i zgorszenie sobą grzesznym! –  zakończył metropolita.

 

Przed błogosławieństwem życzenia arcybiskupowi łódzkiemu oraz wszystkim kapłanom jubilatom świętującym swoją 30. rocznicę święceń złożył biskup Ireneusz Pękalski – sufragan łódzki.

 

 

Należy dodać, że w uroczystej celebrze obok jubilatów obecni byli biskupi pomocniczy i biskupi seniorzy: abp Władysław Ziółek, bp Adam Lepa, bp Ireneusz Pękalski i bp Marek Marczak, kapłani diecezjalni i zakonni, przedstawiciele osób życia konsekrowanego oraz wierni świeccy.

 

Abp Ryś do kapłanów jubilatów: odnajdźcie w sobie nowicjusza!

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: