30 września br. odbyła się już po raz VIII Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. Z różnych stron naszej diecezji przybyli do krakowskich Łagiewnik członkowie wielkiej rodziny różańcowej. Przybyli także parafianie z Rudawy. Pielgrzymka rozpoczęła się w Sanktuarium Św. Jana Pawła II. Uczestników pielgrzymki przywitał Ks. Stanisław Szczepaniec diecezjalny moderator Żywego Różańca. Następnie swoimi spostrzeżeniami z odbytego I Kongresu Różańcowego podzielił się Ks. Wiesław Popielarczyk. Kolejnym punktem pielgrzymki była procesja różańcowa do bazyliki Miłosierdzia Bożego. Pielgrzymka zakończyła się Mszą Świętą. Eucharystii przewodniczył Ks. bp Jan Zając. Ostatnim akcentem wspólnej modlitwy była adoracja Najświętszego Sakramentu. I tak dobiegła końca pielgrzymka w wyjątkowym roku objawień Matki Bożej w Fatimie.

Królowo Różańca św. – módl się za nami.