Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny C /18.04.2022/

Dzisiaj, drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Jest to dzień w którym, jak co roku, w naszych świątyniach wspieramy modlitwą i ofiarami Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II w Krakowie. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15. Przypominamy, że wieczornej Mszy Św. nie będzie.

W tym tygodniu:

Od Wielkiego Piątku rozpoczęliśmy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Św.

W piątek z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

W drugą niedzielę Wielkanocną (Niedziela Miłosierdzia Bożego) rozpoczyna się w Kościele 78. Tydzień Miłosierdzia Bożego.  Taca w tym dniu przeznaczona na potrzeby Caritas. Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych po Mszy Św. o godz. 11.00.

Wtorek – Róża Św. Józefa

Czwartek – Róża Św. Rity

Piątek – Róża Św. Jana Pawła II

Dziękujemy za ofiary złożone na renowację dzwonnicy: Niegoszowice (2), Pisary (2), Rudawa(1). Bóg zapłać ofiarodawcom. Dziękujemy młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza.

W przyszłym tygodniu troskę o nasz dom Boży polecamy rodzinom z Młynki p. Haliny Kłeczek (10 kolejnych domów).

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. + Józefa Górecka z Siedlca, śp. + Jan Korbiel z Pisar. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze

składamy najserdeczniejsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.