Czegoś podobnego jeszcze nie było w Rudawie. Fiolet adwentowego oczekiwania został rozjaśniony światłem zapalonej choinki przed kościołem w Rudawie. Radości nie kryli licznie zgromadzeni parafianie oraz kolędnicy przybyli z poza Rudawy. Wśród nich dostrzec można było Wójta Gminy  Zabierzów panią Elżbietę Burtan, pana  Łukasza Smółkę dyrektora gabinetu politycznego ministra Andrzeja Adamczyka,  radnych i sołtysów naszej Gminy i  parafii.
Wspólnie zapalili choinkę ksiądz proboszcz Andrzej Badura, pani Wójt Elżbieta Burtan i pan Łukasz Smółka. Następnie pani Wójt odczytała  ewangelię o narodzeniu Pana Jezusa.  Ksiądz Proboszcz poświęcił opłatki  i złożył życzenia świąteczne wszystkim zgromadzonym.  Przy śpiewie kolęd dzielono się opłatkiem.  Panie z Klubu Seniora z Rudawy umilały swym śpiewem spotkanie opłatkowe . A gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rudawy częstowały potrawami wigilijnym .  Na placu panowała iście świąteczna atmosfera. Uroku wszystkiemu dodawała zalegająca wokół mgła.
Nie powtarzalny wieczór adwentowy wprowadził wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia… które są już tuż ,tuż za drzwiami. ” Do szopy hej pasterze …”.