Ogłoszenia duszpasterskie – 5 niedziela zwykła /10.02.2019/

Przypominamy, że dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne. Dawniej to nabożeństwo najczęściej służyło jako wprowadzenie do Wielkiego Postu. W dzisiejszych czasach mówi się nie tyle o czterdziestogodzinnym nabożeństwie, co o dłuższej adoracji, bez określania czasu jej trwania. W Polsce określa się nim trzydniową adorację, odbywającą się albo w trzy kolejne niedziele przed Wielkim Postem, albo przez kolejne trzy dni do Środy Popielcowej.

Program nabożeństwa 40 – godzinnego: O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu według porządku:
I. Godz. 15.00
Rudawa – domy za cmentarzem; ul. Dunajewskiego, Bloki, ul. 21 Lipca, ul. Łanowa, ul. Osiedlowa
II. Godz. 16.00
Nielepice i Młynka
III. Godz. 17.00
Rudawa – Rynek; ul. Łobczowskiego, ul. Niepodległości, ul. Rudawska, ul. Polaczka, ul. Wyspiańskiego, ul. Konińskiego

W piątek katecheza przy parafii dla młodzieży z klasy VIII Szkoły Podstawowej i klasy III Gimnazjum. Spotkania rozpoczynają się Eucharystią o godz. 17.00.

W piątek spotkanie „Kręgu Biblijnego” po Mszy Św. o godz. 17.00.

Poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu przypada XXVII Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy naszych chorych na Mszę Św. o godz. 9.00 połączoną z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Spowiedź od 8.30.
Zwracamy się prośbą do rodzin o umożliwienie naszym chorym uczestniczenia w tym nabożeństwie.
Środa – nowenna do Matki Nieustającej pomocy
Czwartek – święto Świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy

W święto Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy na zakony kontemplacyjne 950 zł. Ofiara została przekazana do Kurii. Dziękujemy wszystkich ofiarodawcom

Środa – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Piątek – Róża Matki Bożej Bolesnej
Sobota – Róża Matki Bożej z Góry Karmel.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Rudawy z ul. Dunajewskiego (od pp. Lewińskich ).
W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Marian Kitka z Siedlca. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” dlaczego Maryja płakała nad światem, czyli o orędziu Matki Bożej z Akity oraz nadprzyrodzonych wydarzeniach, które towarzyszyły objawieniom przez wiele lat. Niedziela – Lekarz w białym chlebie. Reportaż z Lourdes, gdzie chorzy z całego świata dostępują łaski uzdrowienia. Źródło – Światowy dzień Chorego.