Domowy Kościół

Formacja Domowego Kościoła opiera się na dokumentach Soboru Watykańskiego II i dokumentach posoborowych, które uznają prawo świeckich do współodpowiedzialności za Kościół. Od 1973 roku ks. Blachnicki planuje, aby do oaz młodzieżowych, dziecięcych, kleryckich, kapłańskich, które już istniały wprowadzić małżeństwa. Jest bardzo przejęty tym, co zrobić, żeby rodziny były naprawdę głęboko chrześcijańskie i zjednoczone z sobą. Zastanawia się co zmienić w programie, jak go uzupełnić. Formacja bardzo dobra dla dzieci, młodzieży, kleryków, kapłanów, nie pasuje dla ludzi, którzy żyją razem złączeni sakramentem małżeństwa. Ks. Blachnicki widzi ten sam cel, tę samą duchowość, tę samą pedagogię, ale droga do celu musi być inna. W jakichś broszurkach francuskich znalazł to, co chciał. Nie potrzeba wybijać nowych drzwi, kiedy już to ktoś zrobił. Postanawia połączyć charyzmat Ruchu Światło-Życie i charyzmat międzynarodowego ruchu małżeńskiego Equipes Notre Dame, który opisywały owe broszury.Ks. Blachnicki pisze, że program formacyjny dla małżeństw będzie się opierał na trzech źródłach inspiracji, które wymienił: 1. dokumenty Soboru Watykańskiego II, w których jest mowa o małżeństwie i rodzinie (na 16 dokumentów soborowych, 13 mówi o małżeństwie); 2. END, ich formacja, ich struktury; 3. Ruch Żywego Kościoła.

Nasza Parafia

„W naszej parafii dwa lata temu z inspiracji Ks. Mirosława Cupek  zawiązała się wspólnota Domowego Kościoła .Zgodnie z wymogami formacji jesteśmy pilotowani przez parę pilotującą z parafii Bolechowice /strukturalnie IV rejon/. Spotykamy się raz w miesiącu w domach poszczególnych rodzin na Modlitwie, rozważaniu Pisma Świętego , dzieleniu się sprawami  nurtującymi rodziny . W najbliższym czasie na spotkaniu połączonym z opłatkiem będziemy gościli Parę Rejonową DK. Jednocześnie czeka nas wybór Pary Animatorskiej naszego Kręgu a tym samym staniemy się oddzielnym Kręgiem .Pragniemy nadal udzielać się w Parafii w czasie Eucharystii , parafialnej Adoracji . Liczymy że będziemy zauważalni. Czekamy na nowe Rodziny.”

Rodziny należące do DK

Ks. Mirosław Cupek                                 Opiekun kręgu DK

Iwona i Maciej Bożek                               Para pilotująca

Justyna i Tomasz Drażniowski                 Brzezinka

Regina i Adam Figurny                             Rudawa

Agnieszka i Władysław Nęcka                  Brzezinka

Elżbieta i Tomasz Sumera                        Rudawa

Zaproszenie

23.09.2017 ( sobota ) na Mszę św. wieczorną zaprasza Krąg Domowego Kościoła naszej parafii . Msza św. rozpocznie następny rok formacyjny Domowego Kościoła oraz przekazanie posługi animatorskiej Kręgu od Władysława i Agnieszki Nęcka z Brzezinka w ręce Tomasza i Elżbiety Sumera z Rudawy.  Jednocześnie informujemy, iż nadal poszukujemy nowych, odważnych małżeństw by stworzyć następny Krąg Domowego Kościoła.  Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie 23.09 o godz. 17.00 na plebanii u Ks.Mirosława – opiekuna .