6 grudnia 2016 r, w wspomnienie św. Mikołaja w Kościele, siedem par małżeńskich z naszej parafii obchodziło w Zabierzowie Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, czyli tzw. Złote Gody.

Czcigodni Jubilaci z Gminy Zabierzów (32 pary) rozpoczęli swoje świętowanie jubileuszu małżeńskiego od Mszy św. w kościele. Eucharystii przewodniczył Ksiądz Prałat Stanisław Kozieł z Bolechowic, Ks. Proboszcz Krzysztof Burdak z Zabierzowa, Ksiądz Wojciech Szeląg z Rząski, Ksiądz Proboszcz Andrzej Badura z Rudawy. Po Mszy św. Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan wraz z kapłanami wręczyła  czcigodnym jubilatom różę i okolicznościowy dyplom.

Druga część uroczystości rozpoczęła się w restauracji Vabank od oficjalnego powitania przez Wójta Gminy Zabierzów i  Przewodniczącą Rady Gminy w Zabierzowie Marię Kwaśnik oraz przedstawicieli Urzędu Stanu Cywilnego Gminy.

Po powitaniu Złoci Jubilaci zostali uhonorowani medalami przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę. Wraz z gratulacjami i serdecznymi życzeniami złożonymi przez włodarzy gminy, małżonkowie otrzymali również Listy Gratulacyjne. Wszystkie pary otrzymały prezenty od Wójta Gminy Zabierzów w postaci kompletów pościeli.

Jubilatom odśpiewano gromkie „Sto lat”, a także wzniesiono toast za zdrowie oraz pomyślność wszystkich zgromadzonych par. Organizatorzy przygotowali dla Gości okolicznościowy poczęstunek. Przy wspólnym obiedzie, deserze i kawie toczyły się wśród gości miłe rozmowy.

Z naszej parafii w spotkaniu uczestniczyły pary, które obchodziły 50-lecie pożycia małżeńskiego:

1. Kurelus Stefan Eugenia /Kochanów/
  2. Piątek Franciszek Maria /Kochanów/
  3. Łuczkoś Bronisław Barbara /Młynka/
  4. Miłek Ryszard Maria /Nielepice/ nieobecni/
  5. Nęcka Czesław Maria /Brzezinka/
  6. Paliński Stefan Stanisława /Rudawa/
  7. Zdziech Henryk Zofia /Pisary/

Gratulujemy pięknego Jubileuszu! Niech żyją nam! Do zobaczenia …