W sobotę, 13 października br. zostało odprawione ostatnie tegoroczne nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Tradycyjnie rozpoczęło się ono od Eucharystii, którą celebrowali: Ks. proboszcz Andrzej Badura, ks. wikariusz Piotr Anielski i ks. Artur Gielata, który jak zwykle wygłosił okolicznościową homilię. Tym razem kaznodzieja podczas homilii poruszył temat modlitwy różańcowej.
Dało się zauważyć w kościele większą liczbę parafian przybyłych na to październikowe nabożeństwo. Sprzyjała zapewne temu temu piękna pogoda, jak i sobotni wieczór.
Po Mszy św. i odmówieniu różańca wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej wokół kościoła.Figurę Matki Bożej Fatimskiej nieśli przedstawieciele męskiej Róży Różańcowej w parafii.
Na zakończenie nabożeństwa ks. proboszcz podziękował wszystkim parafianom za uczestnictwo w tym pięknym nabożeństwie, w szczególnym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Podziękował za dar ofiarowanej modlitwy w różnych intencjach naszej Ojczyzny. Zachęcił do powstania kolejnej męskiej róży Różańcowej w parafii. Szczególne podziękowania skierował na ręce ks. Artura, który podjął się trudu głoszenia słowa Bożego i przybliżenia tajemnicy fatimskiej podczas tegorocznych nabożeństw.
Dziękujemy za wszelkie duchowe owoce tegorocznych nabożeństw fatimskich.
Matko Boża z Fatimy – módl się za nami.