Już do tradycji należy, że w lipcu mieszkańcy Pisar zapraszają wszystkich parafian Rudawy na  Mszę św. koło „Lamusa”. I nie inaczej było tym razem. Okazją do wspólnej modlitwy była 87 rocznica Prymicji błogosławionego ks. Władysława Bukowińskiego.

W sobotę, 14 lipca br. o godz. 9.00 w scenerii  zabytkowego obiektu, pamiętającego czasy młodości księdza Władysława, została odprawiona Eucharystia.

W Mszy św. uczestniczyli oprócz mieszkańców Pisar zaproszeni goście z poza parafii. Wśród nich dostrzec można było Wójta Gminy Zabierzów Panią Elżbietę Burtan, Przewodniczącą Powiatu Krakowskiego Panią  Alicje Wójcik, sołtysa Pisar Andrzeja Kaczmarczyka a także członków Stowarzyszenia „Ocalenie”. Mszę św. koncelebrowali: ks. dr. Andrzej Scąber z Krakowa i ks. proboszcz Andrzej Badura. Kazanie okolicznościowe wygłosił ks. Andrzej Scąber. Ks. kaznodzieja jeszcze raz przybliżył piękną postać ks. Władysława, jego związki z Pisarami a wszystko to połączył z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Na zakończenie Mszy św. została odmówiona modlitwa o rychłą kanonizację błogosławionego księdza Władysława.

Po Mszy św. uczestnicy Eucharystii zostali zaproszeni do Świetlicy Środowiskowej na wspólny poczęstunek.