8 listopada 2018 r. dla Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Nielepicach był dniem wyjątkowym. Świętowała 115-lecie założenia pierwszej we wsi placówki oświatowej, 50-lecie przeniesienia jej do nowego budynku oraz nadania dzisiejszego imienia. Społeczność szkolna uczciła także 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Program wieczornicy rozpoczął się od prezentacji ukazującej historię szkoły od jej początków w 1903 r. aż do dziś. Opowieść o dziejach edukacji w Nielepicach urozmaicały biało-czerwone tańce w wykonaniu przedszkolaków i dzieci szkolnych w Nielepicach.

Kolejnym punktem programu był przemarsz za Pocztem Sztandarowym Szkoły do Parku im. Witolda Pileckiego w Nielepicach, gdzie nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Po przemówieniach okolicznościowych oraz odśpiewaniu pieśni religijnych i patriotycznych została poświęcona przez ks. proboszcza Andrzeja Badurę tablica upamiętniająca Marszałka Piłsudskiego. Złożono okolicznościowe wiązanki kwiatów.

Uroczystości jubileuszowe w Nielepicach uświetnili: Klub Seniora – Teraz My z Nielepic, Zespół Contra z Zabierzowa, radni, sołtysi naszej Gminy Zabierzów oraz licznie zebrani mieszkańcy Nielepic.

Życzymy kolejnych jubileuszy!!!