Liturgia Męki Pańskiej rozpoczęła się o godzinie 18.00. Za pomocą transmisji internetowej parafianie łączyli się na wspólnej modlitwie. Głównym celebransem był ks. Piotr Ciężobka. Do uroczystej modlitwy wiernych, dołączono w tym roku dodatkową prośbę o ustanie epidemii na świecie. Centralnym punktem była adoracja Krzyża. W tym roku wyjątkowa bez parafian i bez pocałunku krzyża. Księża i asysta oddali pokłon Krzyżowi w kościele a wierni ucałowali Krzyż w swoich domach rodzinnych. Na zakończenie liturgii przeniesiono Ciało Pańskie do Grobu. Parafianie adorowali w ciszy Pana Jezusa przez cała noc, według zapisów na listę umieszczoną w internecie. Z racji obostrzeń wielu parafian nie mogło bezpośrednio uczestniczyć w adorowaniu Pana Jezusa. Strażacy z OSP nie pełnili straży przy grobie, nie było również ministrantów. W kościele było pusto i smutno.