W Wielki Czwartek rozpoczęliśmy przeżywanie Triduum Paschalnego. W tym roku był to wyjątkowy czas. Na świecie panuje pandemia koronawirusa. Ale my przeżyjemy ten czas najpiękniej jak potrafimy. „Nikt nie odbierze nam Świąt!” – zwrócił się do wiernych na wstępie ks. Robert. Pierwszy raz w historii parafii rudawskiej przeżywaliśmy Triduum Sacrum razem ale osobno. Łącząc się o godzinie 18 za pośrednictwem transmisji on – line – sercem i duchem tworzyliśmy wspólnotę parafialną. Głównym celebransem był ks. Robert Pochopień wraz z ks. Proboszczem Andrzejem Badurą i ks. Piotrem Ciężobką. W homilii kaznodzieja podkreślił, że „w tym pustym, zamkniętym kościele doświadczamy siły i mocy. Łącząc się razem My i Wy tworzymy piękna wspólnotę Kościoła”. Dziś jeszcze dobitniej brzmią słowa Ewangelii „Dziś u Ciebie chcę urządzić Paschę”. Tradycyjnie na zakończenie Eucharystii przedstawiciele parafian złożyli Kapłanom życzenia. Nie zabrakło kwiatów, dobrych słów i zapewnień o modlitwie. Dziękując Ksiądz Proboszcz wraz z Księżmi Wikariuszami rozwinęli spod ołtarza transparent : „TĘSKNIMY ZA WAMI”. Słowa te wywołały pozytywne emocje wśród parafian. Dali oni temu wyraz wypisując pozytywne komentarze na parafialnej stronie internetowej.