To była piękna, słoneczna i ciepła sobota. Niezwykła z racji panującej pandemii. Nie odbyło się  w kościele poświęcenie pokarmów  wielkanocnych. Parafianie w tym dniu nie nawiedzali z koszyczkami naszego kościoła. Pozostali w domu. O godzinie 11.00 Ks. Proboszcz  z rudawskiego kościoła poświecił za pośrednictwem transmisji on – line pokarmy na stół wielkanocny. Po zakończonej modlitwie księża korzystając z pomocy strażaków, wyruszyli w różne części naszej parafii, aby pobłogosławić rodziny, domostwa i pokarmy. Kochani Parafianie zgromadzeni na swoich posesjach oczekiwali cierpliwie na przyjazd kapłana. Zachowując wszelkie środki ostrożności wyczekiwali na przyjazd księdza. Obecność i bliskość duszpasterzy wywołały u wielu parafian wzruszenie i łzy radości. Był to czas błogosławieństwa bożego, jak i życzeń świątecznych. Były to niezapomniane chwile, które głęboko zapadły w serca naszych parafian. Dziękowaliśmy Bogu za łaskę spotkania i bycia razem.  W ten sposób pragnęliśmy rozpocząć nasze świętowanie Wielkiej Nocy. Z serca wydobywał się głos; „do zobaczenia w kościele! Alleluja !!!”
W tym roku obchody Wigilii Paschalnej rozpoczęły się późno, o godzinie 20.00. „Mimo ograniczeń wynikających z pandemii chcemy tę noc  przeżyć jak najpiękniej” – powiedział na wstępie Ks. Proboszcz, główny celebrans. „Zaglądamy dziś do waszych domów, aby razem przeżywać tę najważniejszą noc”. W liturgię Wigilii Paschalnej pięknie włączyła się Liturgiczna Służba Ołtarza, schola młodzieżowa. A przy ołtarzu posługę pełnili dorośli mężczyźni, kiedyś ministranci i lektorzy. Po zapaleniu Paschału w kościele uroczyście wybrzmiała pieśń „Exultet”. Kazanie okolicznościowe wygłosił Ks. Proboszcz. Parafianie zgromadzeni w kościele, jak i ci łączący się duchowo z różnych miejsc naszej parafii, odnowili przyrzeczenia chrzcielne. Uwieńczeniem Eucharystii była Komunia Święta, przyjęta duchowo. Na zakończenie Mszy Świętej odbyła się procesja rezurekcyjna( pierwszy raz w sobotni wieczór). Tylko kapłani wyszli na zewnątrz kościoła z Najświętszym Sakramentem, by przy biciu dzwonów obwieścić całej parafii, że Pan Jezus Zmartwychwstał i Żyje. Tradycyjnie Ks. Proboszcz złożył wszystkim parafianom świąteczne życzenia. Na zakończenie życzeń księża ułożyli z kartonów wymowny napis: „NIE MA NAS BEZ WAS. WESOŁEGO ALLELUJA”
W niedzielny poranek wielkanocny nadal nasz kościół  świecił pustkami. Obostrzenia rządowe sprawiły, że w ten najważniejszy poranek tylko nieliczni parafianie (raptem 5 osób) mogło uczestniczyć w Eucharystii. Inni parafianie  za pomocą transmisji uczestniczyli się z nami na modlitwie.
Te święta przejdą do historii.
Były wyjątkowe i niepowtarzalne.
Kościoły były puste a modlitwą wypełniły się nasze Kościoły Domowe (domy, rodziny).
Bogu niech będą dzięki. Alleluja !!!