Kto śpiewa ten dwa razy się modli (św. Augustyn)

W ostatnią niedzielę stycznia br. na sali na organistówce odbył się wieczór kolęd zorganizowany przez Pana Piotra Być, organistę. Wzięło w nim udział wiele osób, które nie tylko chciały posłuchać wykonania kolęd i pastorałek, ale także swoim śpiewem uwielbiać Boga. Dopisała także publiczność.

Program koncertu był bogaty i różnorodny. Na początek zagrał i zaśpiewał Pan Piotr własną pastorałkę, której słowa i melodię ułożył przeszło dwadzieścia lat temu. Po nim wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej: Gabriel Bogucki z klasy VI, który zagrał na akordeonie trzy kolędy oraz Wioletta Łazowy z klasy III, która na flecie zagrała również trzy kolędy. Dalej, swoje przysłowiowe pięć minut miała schola parafialna. Dziewczynki wykonały mniej znane kolędy i pieśni religijne. Wśród wokalistów znalazły się też parafianki z Nielepic, Ewa i Marysia. Śpiewały utwory uświadamiające ludziom, iż nowonarodzon Dziecina Boża będzie okrutnie cierpieć dla zbawienia ludzi.

Wśród artystów występujących solo znalazła się Karolina Zdziech, która zagrała na flecie jedną z kolęd, a następnie zaśpiewała 3 współczesne kolędy znanych zespołów muzycznych. Na zakończenie swoje umiejętności artystyczno-wokalne zaprezentowali seniorzy. Zagrali i zaśpiewali wiele kolęd i pastorałek. Swoim występem ujęli publiczność, o czym świadczyły niekończące się oklaski.

Spośród kolęd, pastorałek i innych piosenek religijnych, publiczność mogła wysłuchać: Wśród nocnej ciszy, Cicha noc, Maryjo czy Ty wiesz, A wczora z wieczora, W maleńkiej stajence czy Dnia jednego o północy. Pojawiła się też utwór w języku angielskim, a zaśpiewał go Pan organista.

Następne takie kolędowanie już za rok…