6.01.2016r.  w Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami miast, miasteczek, wsi w niemal każdej parafii w Polsce przeszły  Orszaki Trzech Króli. Przemarsz barwnych korowodów  poprzedzał Mszę Świętą  sprawowaną w Święto Trzech Króli.

„Tegoroczny Orszak Trzech Króli stanowi swoiste preludium do tego, do czego przygotowujemy się i co nas czeka w lipcu „- powiedział w katedrze wawelskiej kard. Stanisław Dziwisz

W naszej parafii , co prawda nie było Orszaku Trzech Króli ale za to przywędrowały dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej do kościoła na uroczystą Mszę Świętą , podczas której otrzymały modlitewniki w ramach przygotowania do  Pierwszej Komunii Świętej.

Podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie w Uroczystość Objawienia Pańskiego Papież podkreślił, że tak jak dla Mędrców dla Nas, „gwiazdą przewodnią jest Ewangelia, Słowo Pana”. „Bez słuchania Ewangelii, nie można Go spotkać!” – zaznaczył Ojciec Święty.

Życzymy wszystkim dzieciom , aby w otrzymanej książeczce odnalazły  gwiazdę , która będzie im pomagała w odkrywaniu Pana Jezusa Naszego Zbawiciela. Niech otrzymana książeczka będzie nieustannym darem modlitwy składanej Bogu przez  nasze dzieci.