„Vivat maj, trzeci maj”.

Dokładnie 228 lat temu uchwalono Konstytucję 3 Maja. Z tej okazji została odprawiona w naszej parafii uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny. Dodatkowym akcentem tegorocznych obchodów Święta 3 Maja była piętnasta rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej.

W tym dniu do kościoła na uroczystą Eucharystię o godz. 9.30 przybyły zastępy druhów strażaków z całej parafii, Poczty Sztandarowe reprezentujące organizacje, wspólnoty naszej parafii. Nie zabrakło oczywiście parafian, którym miła jest nasza ojczyzna, a także pana Bartosza Barańskiego, sekretarza Gminy Zabierzów, radnych i sołtysów z naszej parafii. Mszy Świętej przewodniczył proboszcz parafii Rudawy ks. Andrzej Badura a kazanie okolicznościowe wygłosił ksiądz Jacek Szydło z Siedlca.

… Nadszedł znów uroczysty dzień dla naszej Ojczyzny, poświęcony Matce Bożej. Nasze polskie dzieje nauczyły nas czcić Ją jako naszą Królową. Serca naszych przodków podpowiedziały im, aby oddać się Jej całkowicie pod opiekę i we władanie. Nasze dzieje współczesne w pełni ten wybór potwierdzają. Możemy jedynie codziennie stawiać sobie pytanie, czy zdajemy sobie sprawę z tego, co oznacza ogłosić Matkę Jezusa swoją Królową?