W Uroczystość Objawienia Pańskiego dziękowaliśmy Bogu za to, że ukazał Jezusa Chrystusa wszystkim narodom. W Dziecięciu Jezus, Mędrcy ze Wschodu – poganie, kierując się swoją wiedzą astrologiczną, rozpoznali Syna Bożego.

W tym dniu w naszej Ojczyźnie już po raz dziesiąty ulicami miast i wiosek przeszły Orszaki Trzech Króli, a do mieszkań zapukali kolędnicy misyjni.

W naszej parafii na Mszę Św. o godzinie 1100 przyszli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rudawie przebrani za postaci biblijne. Były to 4 grupy kolędników misyjnych. Pragnęli modlić się za misje i tych, którzy na krańcach świata głoszą Dobrą Nowinę. Oprócz daru modlitwy chcieli wesprzeć dzieło misyjne ofiarą pieniężną, dlatego też w godzinach popołudniowych przeszli przez miejscowości tworzące parafię Wszystkich Świętych w Rudawie.

Pierwsza grupa wraz Księdzem Krzysztofem wędrowała po Pisarach, druga z Panią katechetką Katarzyną Frąckowiak kolędowała w Rudawie, kolejna z animatorką Anną Nęcką odwiedziła mieszkańców Brzezinka, ostatnia z Panią Anną Karcz zawitała do Niegoszowic.

Kolędnikom udało się zebrać 1915 zł. Pieniądze te zostaną przekazane na pomoc misjonarzom.