„Boże Narodzenie jest po to, by uczyć się miłości „

Ks. J. Twardowski

Niezwykłe są tegoroczne święta. Najstarsi nie pamiętają takiej wiosennej aury. Słonecznie i bardzo ciepło +15 stopni. Pierwszy raz od 38 lat w czasie Bożego Narodzenia  na niebie oglądamy pełnię księżyca. Następna taka okazja zdarzy się dopiero w 2034 roku.Punktualnie o północy rozpoczęła się uroczysta Msza Święta zwana Pasterką. Przy śpiewie kolędy „Wśród nocnej ciszy” wniesiono figurkę Dzieciątka Jezus i złożono na sianku pod ołtarzem, rozświetliła się także nowa, ruchoma szopka wprowadzając w nastrój Bożego Narodzenia. Tak jak przeszło dwa tysiące lat temu Jezus narodził się w Betlejem, tak dziś narodził się w Rudawie i w sercu każdego z nas. Jest tu między nami. Pamiętajmy o tym! „Niech te Święte Dni, które są przed nami, przyniosą wszystkim radość i pokój serca. Niech zbliżą nas do siebie abyśmy odczuli prawdę, że Bóg zamieszkał pośród nas” – życzył wszystkim parafianom i gościom ksiądz proboszcz na zakończenie Eucharystii.