„Miłosierni jak Ojciec …”

Papież Franciszek ustanowił w całym Kościele katolickim Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. Jego obchody rozpoczęły się 8 grudnia tego roku, a zakończą 20 listopada 2016 roku. Przez cały ten okres będziemy kontemplować tajemnicę miłosierdzia Bożego. Papież uznał, że w czasach, w których jesteśmy przyzwyczajeni do złych wiadomości i największych okrucieństw, świat potrzebuje odkrycia, że Bóg jest miłosiernym Ojcem. Uroczystego otwarcia dokonał poprzez otwarcie w Bazylice Świętego Piotra – Drzwi Świętych tak zwanej Bramy Miłosierdzia. Papieżowi towarzyszył papież senior Benedykt XVI. W naszym kościele parafialnym Ks. Proboszcz zainaugurował Rok Święty podczas uroczystej, wieczornej Mszy świętej. Poświęcił i zapalił święcę. Będzie ona przypominać wszystkim wiernym o tym wielkim wydarzeniu. To będzie rok, w którym trzeba wzrastać w przekonaniu o miłosierdziu.