„Wejdź jasną zorzą do włości Radwana …”

5 lutego po porannej Mszy świętej został wyjęty obraz Matki Bożej z ołtarza głównego w celu renowacji. Przewieziono go do Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Prace renowacyjne i konserwatorskie prowadzono pod kierunkiem prof. Małgorzaty Gawłowskiej.
13 lutego ks. proboszcz Andrzej Badura przywiózł ten najcenniejszy skarb. Obraz nabrał pięknego wyglądu. Twarz Pana Jezusa rozjaśniała nową świeżością. Parafianie nie kryli radości. Po dziewięciu dniach nieobecności, Maryja znów mogła na nas patrzeć ze swoją matczyną troską. Wierni głośno odśpiewali „O Maryjo witam Cię …” Obraz jest jednym z nielicznych zachowanych ze Szkoły Krakowskiej. Liczy już prawie 600 lat. To powód do dumy ale i nieustannej troski.