Już wieczorem 10 listopada na Rynku w Rudawie rozbrzmiewały pieśni patriotyczne zapraszające mieszkańców naszej parafii do świętowania. Na śpiewająco Rudawa rozpoczęła obchody 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. W świetlicy wiejskiej spotkali się mieszkańcy Rudawy na „Radosne śpiewanie o Niepodległej” z okazji święta Niepodległości. Wśród występujących dostrzec można było młodzież ze Szkoły Podstawowej w Rudawie.  W programie słowno – muzycznym przybliżyli długą drogę do Niepodległej Ojczyzny. Następnie Piotr Kuruc pracownik krakowskiego IPN – u wygłosił krótką prelekcję o wydarzeniach związanych z datą 11 listopada. Przybliżył trudną drogę naszych przodków do uzyskania niepodległości a także osoby z naszej parafii, które zapisały się  złotymi zgłoskami w historii walki o Niepodległą. A na koniec seniorzy z Klubu „Sami swoi” zaprosił do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych. Zaczynając od pieśni „Roty” a kończąc na „My, pierwsza brygada” zaprosili uczestników tego patriotycznego wieczorku do wspominania trudnych losów naszej Ojczyzny i dziękowania za dar Niepodległej. Piękna uroczystość!!! Wśród obecnych nie zabrakło władz Gminy Zabierzów na czele z V – ce Wójtem Gminy Panem Bartłomiejem Stawarzem.

” My, pierwsza brygada, strzelecka gromada, na stos rzuciliśmy swój życia los, na stos, na stos”.