W ostatni dzień roku kalendarzowego w samo południe miały miejsce w Rudawie uroczystości pogrzebowe ks. Prałata Bronisława Siekierskiego – naszego rodaka, byłego proboszcza parafii św. Józefa w Olsztynie, ekonoma kurii diecezji warmińskiej. Ksiądz Bronisław zmarł 27 grudnia 2020 r w 84 roku życia i 54 roku kapłaństwa. Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia trumny do kościoła, gdzie podczas różańca prowadzonego przez Róże Różańcowe parafianie mieli możliwość pożegnać się ze zmarłym. Mszę Świętą odprawił ks. Marian Matuszek ( nasz rodak, proboszcz w Olsztynie) wraz z ks. Proboszczem Andrzejem Badurą, księżmi Archidiecezji Warmińskiej i księżmi Rodakami. Po Ewangelii został odczytany list abp Józefa Górzyńskiego – metropolity warmińskiego, w którym podkreślił wielką gorliwość duszpasterską zmarłego. Ks. Matuszek w homilii zwrócił uwagę na wielkie zaangażowanie ks. Prałata o ludzi potrzebujących. Pod koniec Mszy Świętej ks. Proboszcz podziękował zmarłemu za liturgie, które sprawował ilekroć przyjeżdżał do rodzinnej parafii oraz za świadectwo wiary, które dawał swoim życiem. „Byłeś Księże Prałacie dla nas Seniorem, Nestorem i Ambasadorem rudawskiej ziemi. Po Mszy Świętej złożono ciało w rodzinnym grobie na cmentarzu parafialnym. Deo gratias !