W dniu 4 czerwca br. odbyła się IV Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca  na Jasną Górę. Przebiegała ona pod hasłem: „Bądźmy świadkami Bożego Miłosierdzia”.

W tym roku w sposób szczególny członkowie wspólnot różańcowych modlili się za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.Wzięło w niej udział ok. 15 tysięcy osób.  Z naszej parafii udało się 29 pielgrzymów do Częstochowy.
Eucharystii na szczycie Jasnej Góry przewodniczył abp Wacław Depo,  delegat Episkopatu ds. Żywego Różańca. Koncelebrowana ponad 200 kapłanów. Metropolita częstochowski przekonywał, że „przeżywanie tajemnic swego życia z Jezusem poprzez serce Jego Matki jest tym co charakteryzuje chrześcijan”.
Polska jest iskrą modlitwy maryjnej. To ona wyróżnia nas w Europie i w świecie.
Mszę św. poprzedziła modlitwa różańcowa poprowadzona przez młodzież z Warszawy.
Na zakończenie pielgrzymki odprawiliśmy Drogę Krzyżową na Wałach w intencji zmarłych członków  Żywego Różańca.
Pogoda dopisała, jak i pogoda ducha uczestników pielgrzymki. Do zobaczenia za rok….