1 czerwca br. po raz siódmy u Matki Bożej Częstochowskiej gościli członkowie i zelatorzy wspólnot Żywego Różańca z całej Polski. Tym razem zgromadzili się pod hasłem: „W mocy Ducha Świętego z Pauliną Jaricot”. W „Domu naszej Matki” w polskiej Kanie zgromadziło się ponad 10 tys. uczestników pielgrzymki.

Z naszej parafii w pielgrzymce wzięło udział  33 osoby należące do Żywego Różańca w naszej parafii.

Centralnym punktem pielgrzymki była odprawiona Msza Św.  na wałach jasnogórskich pod przewodnictwem bp. Antoniego Długosza z Częstochowy.

Biskup Antonii Długosz w homilii podkreślał, że różaniec to oręż, która zbawia. Zachęcał by „walczyć” nim i w Polsce, i w Europie. „Europo, nie możesz żyć bez Chrystusa” – przypomniał biskup Antoni Długosz.

Kaznodzieja, nawiązując do etosu matki, podkreślił, że Jezus, znając jej znaczenie w życiu każdego człowieka, pod krzyżem zostawił swoją Matkę. Wszystkie zjawiska związane z Jej obecnością w życiu ludzkości wiąże jedna prośba Matki Bożej, a mianowicie „odmawiajcie Różaniec”.

O skuteczności tej modlitwy uczestnicy VII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę mogli usłyszeć jeszcze przed Eucharystią w konferencji i świadectwach.

W tym roku organizatorzy chcieli także przypomnieć duchowość sługi Bożej Pauliny M. Jaricot – założycielki Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

Obraz z jej wizerunkiem wraz z misyjnym różańcem w pięciu kolorach wniesiono jako dary ołtarza. W czasie wydarzenia uroczyście rozpoczęto także drugi rok Wielkiej Nowenny Różańcowej.

Dodajmy, że bp Długosz zastąpił zaproszonego na spotkanie abp. Henryka Hosera SAC, który niespodziewanie musiał stawić się w Medjugorie.