Jeszcze kilka tygodni temu niewielu wierzyło, że to przedsięwzięcie uda nam się zorganizować.
Orszak był wydarzeniem, w którego współorganizację włączyło się liczne grono osób, począwszy od pomysłu sołtysa Rudawy Marcina Cieślaka.
W przedsięwzięcie zaangażował się ks. proboszcz Andrzej Badura, Ośrodek Jazdy Konnej „Perrin”, Klub Seniora „Sami swoi” z Rudawy, Męska Róża Różańcowa oraz uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Rudawie.

Już na kilka tygodni przed orszakiem sołtys zaprosił do udziału w orszaku wiele osób.
Został przygotowany plakat zapraszający na wydarzenie, który rozwieszony był na tablicach ogłoszeń we wszystkich miejscowościach parafii oraz na stronach sołectwa, parafii i męskiej róży różańcowej.
Przed godz. 10 na parkingu przy boisku Orlęta Rudawa członkowie męskiej róży różańcowej przebrani w stroje Trzech Króli rozdawali uczestnikom orszaku korony i śpiewniki oraz przypinali orszakowe naklejki. Orszak wyruszył o godz. 10. 00. Ośrodek Jazdy Konnej „Perrin” utworzył czoło orszaku, na które składało się 12 jeźdźców przebranych za królów, pasterzy i postaci historyczne jadących na przystrojonych koniach.

Tuż za nimi powiewały flagi – symbole orszaku niesione przez 4 mężczyzn. Za nimi, w przebraniach królewskich, świętej rodziny i in. podążali z kolędą na ustach oraz przy dźwięku akordeonu członkowie Klubu Seniora „Sami swoi” z Rudawy.

W dalszej kolejności szli wszyscy uczestnicy orszaku, z których wielu było przebranych za królów, anioły, pasterzy…
Podczas wejścia orszaku przed ołtarz polowy przy kościele parafialnym śpiew kolęd prowadził chór ze Szkoły Podstawowej w Rudawie.
Przy ołtarzu polowym uczniowie z rudawskiej szkoły przedstawili krótkie jasełka, a wszyscy zebrani oddali hołd Dzieciątku Jezus. Rolę Świętej Rodziny odgrywało małżeństwo z Nielepic z małym synkiem, który mając zaledwie kilka miesięcy ma już za sobą rolę życia… 🙂

Chór szkolny pięknie zaśpiewał jeszcze kilka kolęd, po czy nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsze przebranie. Nagrodzeni otrzymali płyty z kolędami zespołu TDG, wyróżnione dzieci figury aniołków, a pozostali słodkie upominki.
Następnie uczestnicy orszaku przeszli do kościoła, gdzie uczestniczyli we Mszy świętej.
Liczny udział parafian w wydarzeniu jest dowodem, że potrzebujemy spotkania, śpiewu, uśmiechu i że w parafianach jest potencjał do organizacji i udziału w podobnych wydarzeniach.
Bycie we wspólnocie zawsze łączy.

Do zobaczenia za rok na II Orszaku Trzech Króli w Rudawie!

« z 4 »

Film (kliknąć w link)