1 listopada br. po raz kolejny przeżyliśmy w Rudawie odpust parafialny ku czci Wszystkich Świętych. Jak zwykle nasze „świętowanie z świętymi” rozpoczęliśmy w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych. Wieczorem w  ostatni dzień października została odprawiona uroczysta suma odpustowa, poprzedzona ostatnim nabożeństwem różańcowym. Nabożeństwu przewodniczył nasz rodak, diakon Szymon Miłek,  przygotowujący się do święceń kapłańskich.

Wyjątkowo wielu w tym roku przybyło kapłanów do naszej świątyni, aby celebrować Mszę św. odpustową. Nie codzienny to widok dla parafian. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. dr Andrzej Scąber z Krakowa, który wygłosił okolicznościowe kazanie o nowym świętym.  Przy ołtarzu wśród koncelebransów można było dostrzec księży rodaków z Rudawy: ks. prof. Andrzej Zwoliński z UPJP II, ks. Janusz Zwoliński  misjonarza z Salonik, Ks. Grzegorza Wąchola studenta UJP II w Krakowie, Ks. Krzysztofa Jobdę (byłego wikariusza parafii Rudawa) a także księży pracujących w dekanacie krzeszowickim: ks. Jacka Szydło z Siedlca, ks. Jerzego Raźnego od Księży Misjonarzy z Krzeszowic a także ks. kanonik Andrzeja Badurę.

Uroczystość odpustowa rozpoczęła się od  wniesienia relikwii św. Józefa Bilczewskiego, który jako kolega rocznikowy ks. proboszcza Józefa Łobczowskiego wielokrotnie przebywał w Rudawie. Właśnie tutaj w Rudawie na plebanii abp Lwowa pisał swoją pracę habilitacyjną o Eucharystii. Uroczystości odpustowe uświetniły jak zwykle Poczty Sztandarowe. Po  „przywołaniu w litanii świętych”  przy biciu dzwonów odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Po zakończonej Eucharystii parafianie mogli po raz pierwszy dostąpić łaski spotkania się z nowym świętym, przez ucałowanie relikwii św. Józefa Bilczewskiego.

Św. Józefie Bilczewski – módl się za nami.

« z 2 »