Dnia 13 czerwca 2017 roku spotkaliśmy się w naszym kościele parafialnym w Rudawie, aby spotkać się Matką Najświętszą podczas Nabożeństwa Fatimskiego. Okazją do tego wyjątkowego spotkania się z Matką Najświętszą jest przypadająca w tym roku 100. rocznica objawień w Fatimie.

Nabożeństwo rozpoczęło się uroczystą Eucharystią, następnie uczestnicy nabożeństwa odmówili różaniec. Wobec Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie został ponowiony Akt Zawierzenia Świata Niepokalanemu Sercu Maryi.

Uroczysta Msza św. została odprawiona między innymi w intencji pielgrzymów z naszej parafii, którzy w kwietniu br. wraz z księdzem Krzysztofem Jobdą  uczestniczyli w pielgrzymce do Fatimy. Ofiara Mszy Świętej była sprawowana także w intencjach parafian. Eucharystii przewodniczył ksiądz Proboszcz Andrzej Badura. W koncelebrze wzięli udział Ksiądz Jacek Szydło z Siedlca, który wygłosił kazanie a także Ksiądz Krzysztof Jobda wikariusz parafii.

Po Mszy Świętej uformowała się procesja światła. Zgodnie z prośbą księdza proboszcza zapaliliśmy świece, które można było nabyć wcześniej w kiosku z prasą katolicką. Z modlitwą na ustach i paciorkami różańcowymi w dłoniach wędrowaliśmy wokół naszego kościoła.

Na końcu nabożeństwa ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim, którzy tego podjęli zaproszenie do modlitwy i uczestniczyli w nabożeństwie fatimskim.

Dziękujemy Panu Bogu za piękną pogodę, za liczny udział parafian w modlitwie i wszelkie łaski, jakie stały się naszym udziałem podczas tego nabożeństwa fatimskiego….

Następne Nabożeństwo Fatimskie i procesja – 13 lipca, w czwartek o godz. 20.00! Zapraszamy! Ave Maryja!!!

« z 3 »