W środę 13 września br. spotkaliśmy się po raz kolejny na nabożeństwie fatimskim w naszym kościele. Odpowiadając na wezwanie Pięknej Pani z nieba, jakie wypowiedziała do trojga dzieci, sięgnęliśmy po paciorki różańca, aby razem z Matką Najświętszą rozważać kolejne tajemnice życia Pana Jezusa na ziemi.

Nabożeństwo fatimskie rozpoczęło się Eucharystią, którą sprawowali Ksiądz Proboszcz Andrzej Badura i Ks. Jacek Szydło z Siedlca, który wygłosił kazanie. Kaznodzieja  w wygłoszonym słowie Bożym przyrównał Kościół do szkoły.W przeżywanym w Kościele Tygodniu Wychowania podjął temat wychowania młodego człowieka we współczesnej szkole.Ukazał Maryję Matkę Zbawiciela jako najpiękniejszą Wychowawczynię człowieka wierzącego.

Liturgię nabożeństwa fatimskiego przygotowała Róża Męska Żywego Różańca oraz członkowie Kręgu Biblijnego. Nabożeństwo fatimskie zakończyła procesja wokół kościoła.

Bogu niech będą dzięki za pogodę i liczy udział parafian w modlitwie.

« z 2 »