„Chwalcie łąki umajone, góry, doliny zielone. Chwalcie, cieniste gaiki, źródła i kręte strumyki!”

We wtorek, 29 maja 2018 r. o godz. 19.00 odprawiona została Msza Św. polowa przy kapliczce Matki Bożej na Młynce. Kapliczka znajduje się na posesji Państwa Sobota.
Jest to zupełnie nowa inicjatywa mieszkańców Młynki. Na zakończenie nabożeństw majowych, które gromadziło codziennie rzeszę mieszkańców tej części Młynki (osoby starsze i dzieci), poprosili o odprawienie Mszy Św. na podziękowanie za opiekę Matki Bożej nad rodzinami z Młynki.
W maju, miesiącu szczególnie poświęconym Najświętszej Maryi Pannie wierni, zwłaszcza na wsi, zgodnie z tradycją śpiewają nabożeństwa majowe przed kapliczkami. Ksiądz Proboszcz podziękował Drogim Parafianom z Młynki za podtrzymywanie pięknej tradycji śpiewu Litanii Loretańskiej przy przydrożnych kapliczkach. Podziękował za piękny pomysł Mszy polowej, która jeszcze bardziej połączyła mieszkańców tej części naszej parafii.
„Chwalcie łąki umajone,góry, doliny zielone…”.
Matko Boża, Pani Rudawska – módl się za nami.