26 lipca Kościół oddaje w liturgii cześć św. Joachimowi i Annie, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Św. Anna wraz z Wszystkimi Świętymi w sposób szczególny patronuje naszej Parafii w Rudawie. Dlatego też, tradycyjnie już ostatnia niedziela lipca, jest dla naszej wspólnoty parafialnej uroczystością odpustową.

Do przeżywania tej uroczystości przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu. Na Mszy Św. wieczornej parafianie podczas modlitewnego triduum wypraszali łaski przez wstawiennictwo Św. Anny dla całej wspólnoty parafialnej. Do uroczystości odpustowej przygotowaliśmy także naszą świątynię. Trud sprzątania i przygotowania jej do święta podjęły rodziny z naszej parafii, za co wyrażamy im gorące podziękowanie.

Uroczystości odpustowej przewodniczył i jednocześnie przez całą niedzielę wygłaszał Słowo Boże ks. Jacek Szydło  z Siedlca. W tym dniu do Rudawy zjechali licznie księża rodacy. Także licznie byli obecni kapłani z dekanatu krzeszowickiego z ks. prałatem Andrzejem Szczotką. Wśród uczestników uroczystości nie dało się nie zauważyć pięknie ubranych pań i panów z z Brzezinki i Klubu Seniora z Rudawy.  Piękna liturgiczna oprawa tej uroczystości to zasługa całej asysty liturgicznej.

Wszystkim parafianom i gościom spoza parafii, którzy w tym dniu przybyli do naszej świątyni, by wspólnie z nami się modlić, wyrażamy serdeczną radość i wdzięczność. Wszystkim za wszystko niech wynagradza doby Bóg, a św. Anna niech wspiera w codziennym życiu.

Po południu na Rynku odbył się festyn ludowy, na który zaprosił wszystkich parafian  pan Marcin Cieślak, sołtys Rudawy, Rada Sołecka i OSP w Rudawie.A okazja do świętowania była nie tuzinkowa a mianowicie 555 rocznica nadania praw magdeburskich Rudawie. Razem z nami świętowali przedstawiciele władzy samorządowej z Gminy Zabierzów i Starostwa krakowskiego.

Św. Anno, módl się za nami.