8 listopada br. w naszej parafii odbył się po raz pierwszy konkurs wiedzy o świętych. Do rywalizacji w trzech kategoriach wiekowych przystąpiło kilkunastu uczestników – szczególnie liczna okazała się kategoria najmłodsza.

Konkurs poświęcony był świętym, którzy są związani z naszą parafią, nie zabrakło w nim pytań o błogosławionego Władysława Bukowińskiego czy św. Rafała Kalinowskiego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i obrazki ze świętymi, zaś laureaci – książki i kalendarze. O nagrody w konkursie zadbał ks. Prof. Andrzej Zwoliński, który po zakończeniu rozwiązywania testu przez uczestników, podczas spotkania integracyjnego, opowiadał niezwykle ciekawe historie i anegdoty o świętych.

Konkurs doskonale wpisał się w obchody uroczystości Wszystkich Świętych oraz odpustu parafialnego, a biorąc pod uwagę pozytywne opinie po jego zakończeniu, z pewnością odbędą się kolejne jego edycje.