W uroczystość  Ofiarowania Pańskiego 2016 roku  zakończył się  w Kościele ogłoszony przez papieża Franciszka na początku Adwentu 2014 Rok Życia Konsekrowanego.Tysiące zakonnic i zakonników przybyło dzisiaj do Rzymu na swój Jubileusz Miłosierdzia. Papież  Franciszek podczas okolicznościowej mowy zwrócił uwagę,  że „osoby konsekrowane poświęcają się Bogu nie po, by oddalać od ludzi i żyć sobie wygodnie na osobności.  Dotyczy to także sióstr klauzurowych„.
W Krakowie osoby konsekrowane przeszły w procesji ulicami Krakowa od kościoła św.  Piotra i Pawła  do Bazyliki Mariackiej, aby odśpiewać Te Deum Laudamus za miniony Rok Jubileuszowy dla osób konsekrowanych w Kościele.W Rudawie także siostry Służebniczki dziękowały Panu Bogu na Eucharystii za swój  jubileusz i wszelkie łaski otrzymane w minionym Roku Życia Konsekrowanego.
Pragniemy w tym szczególnym dniu, dla osób konsekrowanych, podziękować Siostrom Służebniczkom za każde dobro, które  czynią pośród nas w Rudawie…. Nie sposób ich nie zauważyć w naszej wspólnocie parafialnej. Wyróżniają się nie tyle habitem co charyzmatem swojej posługi…  Niech Maryja Pani Rudawskiej otoczy siostry swoją matczyną opieką… Deo gratias.