W piątek, 6 stycznia 2017 r., w uroczystość Objawienia Pańskiego, o godzinie 15.00 spod kościoła parafialnego w Rudawie, wyruszyły w drogę dwie grupy kolędników misyjnych. Pierwsza z nich, pod opieką Pani katechetki Katarzyny Frąckowiak kolędowała po Rudawie, druga, wraz z Księdzem Krzysztofem Jobdą, udała się do Pisar.

Mali kolędnicy, uczniowie z klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Rudawie, przebrani za Mędrców ze Wschodu, króla Heroda, renifery,  niosąc gwiazdę i szopkę, szli od domu do domu śpiewając kolędy. Nie straszne im było -15oC mrozu. Mieli jasno określony cel: kolędowali, by zebrać pieniądze dla swoich rówieśnikom z Tajlandii. I udało się. W czasie dwugodzinnej wędrówki, odwiedzając ok. 30 domów, zebrali 971 zł.

Akcja bardzo spodobała się uczestnikom. Jak mówiła Pani katechetka, wszystkie dzieci, zgodziły się na udział w kolejnej misyjnej kolędzie. A ta będzie już za rok.