Dobre uczynki. Wystarczy jeden gest …

W liście oznajmującym nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia Ojciec Święty Franciszek napisał:„Niech Wielki Post w Roku Jubileuszowym będzie przeżywany jeszcze bardziej intensywnie,jako ważny moment, by celebrować miłosierdzie Boga i go doświadczać”.

Miłosierdzie Boże jest bowiem przesłaniem skierowanym do całego świata, a więc także i my chrześcijanie jesteśmy powołani do tego, abyśmy go sami doświadczali.

W piątą niedzielę Wielkiego Postu odbył się w naszej parafii „Kiermasz Ozdób Wielkanocnych”. Szczytnym celem tego kiermaszu charytatywnego była pomoc dla dzieci niepełnosprawnych z Młynki a szczególnie pomoc w zakupie nowego wózka dla Damiana chorego na porażenie mózgowe. Inicjatywa zorganizowania kiermaszu wyszła od  mieszkańców Młynki.

Od samego rana mimo brzydkiej pogody stoisko kiermaszu cieszyło się dużym zainteresowaniem parafian. Po każdej Mszy św. stoisko z kiermaszem było oblegane przez wychodzących z kościoła. Ozdoby wielkanocne przygotowane osobiście przez mieszkańców Młynki  zostały rozsprzedane. Organizatorzy tego szczytnego kiermaszu dziękują wszystkim ofiarodawcom za dar serca, za odruch ludzkiej wrażliwości i konkretny dar materialny.

Jeszcze raz miłosierdzie i to ludzie i Boże odniosło zwycięstwo… wzbudziło ludzką wrażliwość na ludzką biedę i sprawiło, że więcej światła zagościło w ludzkich sercach, w naszej parafii w tym czasie Wielkiego Postu.

„Miłosierdzie Boga to nie Jego słabość, ale manifestacja Jego wszechmocy” (Św. Tomasz z Akwinu)