Dnia 6 grudnia 2017 roku, wspomnienie św. Mikołaja biskupa, 18 par małżeńskich z terenu gminy Zabierzów obchodziło jubileusz 50-lecia pożycia związku małżeńskiego. Wśród czcigodnych Jubilatów można było dostrzec znajome twarze z parafii Rudawa:

Państwo Elżbieta i Janusz Hylińscy,

Państwo Krystyna i Henryk Olik,

Państwo Stanisława i Józef Starowiczowie,

Państwo Krystyna i Stanisław Wierzbicy,

Państwo Wanda i Bogdan Jackowscy z Nielepic (60-lecie małżeństwa).

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele św. Franciszka z Asyżu w Zabierzowie. Uroczystą Eucharystię sprawowali: Ksiądz Dziekan Stanisław Kozieła, Ksiądz Proboszcz Krzysztof Burdak, Ksiądz Proboszcz Andrzej Badura, Ksiądz Proboszcz Wojciech Szeląg i Ks. Proboszcz Grzegorz Kubik.

W jubileuszu wzięli udział: Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Zabierzów Andrzej Krawczyk oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Krystyna Jędrzejowska.

Po Mszy Św. dostojni Jubilaci i zaproszeni goście, spotkali się w restauracji przy ul. Rodziny Poganów w Zabierzowie, na uroczystym obiedzie..

Życzenia i gratulacje Jubilatom złożyła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Krystyna Jędrzejowska. Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan. Odznaczyła Jubilatów medalami „za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Oprócz życzeń Jubilaci otrzymali również kwiaty i drobne upominki.