W sobotę 13 sierpnia br. została odprawiona w kościele w Rudawie Msza św.  z okazji jubileuszu 70 lecia  klubu sportowego Orlęta Rudawa. Świętowanie wspaniałego jubileuszu klubu rozpoczęło się od odprawienia Mszy św. dziękczynnej w intencji działaczy i sportowców  klubu. Przy ołtarzu na modlitwie spotkali się zarówno obecni działacze klubu, sportowcy, jak i zaproszeni goście. Każdy jubileusz – jak zaznaczył ks. Proboszcz Andrzej Badura – to czas wspomnień,  przywoływania osób z imienia i nazwiska, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii klubu. To także czas patrzenia z nadzieją w przyszłość, wzięcia odpowiedzialności za to dziedzictwo, które  nam przekazali nasi ojcowie.  Klub sportowy Orlęta Rudawa jest  organizacją społeczną, która nie mając barw politycznych integruje całą lokalną społeczność, starszych  i młodych i dzieci. Na zakończenie Mszy św.  Pomodliliśmy się w intencji zmarłych sportowców i działaczy klubu. Szczególnie został przywołany ku pamięci Zbyszek Zwoliński niezapomniany piłkarz Orląt Rudawa. Po południu został poświęcony nowy obiekt sportowy z infrastrukturą na boisku sportowym. Otwarcia obiektu dokonali: Elżbieta Burtan Wójt Gminy Zabierzów, Andrzej Kaczmarczyk Prezes Klubu Orlęta Rudawa, Adam Nawałka trener reprezentacji polskiej w piłce nożnej a także ks. Andrzej Badura proboszcz tutejszej parafii.