« z 4 »

Orszak Trzech Króli 2020 to już historia!

Za Trzema Królami do Stajenki podążało 1 300 000 osób w 872 miejscowościach!!! W tym nasza parafia Rudawa. Hasłem tegorocznego wędrowania kolędników w całej Polsce były słowa kolędy: „Cuda, cuda ogłaszają…!’.

6 stycznia br. ulicami naszej parafii przeszedł II Orszak Trzech Króli w Rudawie. Z trzech stron naszej parafii punktualnie o godzinie 10.00 wyruszyły grupy kolędnicze w barwnych strojach, aby spotkać się wspólnie na Rynku w Rudawie i złożyć hołd Nowonarodzonemu Dzieciątku Jezus. Trzej królowie – Kacper, Melchior, Baltazar – złożyli swoje dary u stóp świętej Rodziny. Trzej królowie Kacper, Melchior i Baltazar wjechali na pięknych koniach na Rynek w Rudawie, czym wzbudzili wielki aplauz uczestników tego wydarzenia. Pragniemy wyrazić słowa podziękowania pod adresem Ośrodka Jazdy Konnej „Perrin” w Rudawie, który  włączył się w tegoroczny Orszak. Splendoru całemu wydarzeniu dodał także koncert kolęd w wykonaniu chórku młodzieżowego pod kierownictwem Pani Gabrieli Mrozickiej.

Na zakończeniu Orszaku została odprawiona Msza Św. w kościele. Jednym z koncelebransów tej Eucharystii był ks. Prałat Bronisław Siekierski, który w tym dniu przeżywał swoje 84 urodziny.

W warszawskim Orszaku, od którego wyszła ta ogólnopolska inicjatywa, szedł wspólnie z mieszkańcami prezydent RP Andrzej Duda z małżonką. „To wielkie święto wspólnoty, jaką tworzą Polacy, tego że razem kolędujemy, spotykamy się. To mały cud, że jesteśmy tego dnia razem” – mówił prezydent Andrzej Duda ze sceny umiejscowionej na Placu Piłsudskiego. I dodał – „Mam nadzieję, że w przyszłym roku Orszak odbędzie się już w tysiącu miejscowości, że ta inicjatywa będzie dalej rozlewać się na Polskę”.

Do zobaczenia za rok!!!

„Cuda, cuda ogłaszają…”