W niedzielę, 21 maja, miała miejsce Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. 67 uczniów z klas trzecich, ze Szkoły Podstawowej w Nielepicach i z Zespołu Szkół w Rudawie, po raz pierwszy w swoim życiu, przyjęło do serca Jezusa Chrystusa obecnego w Komunii Świętej.

Uroczysta Msza Święta, sprawowana przez Księdza Proboszcza, rozpoczęła się o godzinie 11.00 przy ołtarzu polowym, mimo niepewnej pogody.  Przybyło na nią wielu zaproszonych gości. Dzieci ubrane w białe stroje, z pełnym zaangażowaniem przeżywały tę wyjątkową Eucharystię.  Wyznaczone osoby odczytały lekcje biblijne, śpiewały psalm, przedstawiały wezwania modlitwy wiernych, niosły dary w procesji do ołtarza, a także dziękowały wszystkim, którzy pomogli im przygotować się do tego jedynego, wyjątkowego dnia w życiu.

W momencie udzielania Komunii Świętej zza chmur wyszło słońce. Ksiądz Proboszcz stwierdził, że niebo cieszy się, że tyle dzieci zaprosiło Chrystusa do swego serca.

Po zakończeniu Mszy Świętej dzieci procesyjnie przeszły do kościoła, gdzie została odmówiona Litania loretańska do Matki Bożej. Następnie zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia dzieci z poszczególnych klas wraz z Księdzem Proboszczem, Księdzem Mirosławem, Panią dyrektor i wychowawcą klasy.

I Komunia Rudawa 2017