21 sierpnia br. wszystkie drogi w Gminie Zabierzów prowadziły do Brzezinki. To właśnie  w tym sołectwie odbyły się Gminne Dożynki,  które zgromadziły nie tylko rolników z całej gminy. Przybyli także dostojni goście.  Wśród obecnych można było dostrzec władze samorządowe z Wójtem Gminy Panią Elżbietą Burtan, Starostę Krakowskiego Pana Józefa Krzyworzekę,  radnych, sołtysów i zaproszonych gości. Swoją  obecnością zaszczycił na Eucharystii minister rządu RP Pan Andrzej Adamczyk.
Uroczystości dziękczynienia za tegoroczne zbiory rozpoczęły się od uroczystej Mszy św. Do ołtarza zostały przyniesione piękne wieńce dożynkowe, które podczas Mszy św.  zostały poświęcone przez Księdza Stanisława Kozieł dziekana dekanatu Bolechowice. Słowo okolicznościowe wygłosił Ksiądz Szymon Janiczek. Wśród  celebrujących Mszę św. był obecny Proboszcz Rudawy Ksiądz  Andrzej Badura. Nad wszystkim czuwał  sołtys Brzezinki Pan Jan Szczepański.

Po Mszy św.  uformował się korowód dożynkowy. Dostojni goście zostali przewiezieni na pięknie przybranych drabiniastych wozach ciągniętych przez ciągniki. Mieszkańcy Brzezinki pięknie przyozdobili  swoje posesje,  ogrodzenia wzdłuż  przejazdu orszaku dożynkowego.

Jedynie pogoda nie dopasowała się do pięknej uroczystości.  Padający deszcz towarzyszył cały czas uroczystości.  Na boisku sportowym podziękowano poszczególnych gospodarzom i gościom,  wręczając  im okolicznościowe wieńce. Do gości dożynek dołączył Vice Premier RP Pan Jarosław Gowin. Poszczególne sołectwa, Koła Gospodyń  zaprezentowały swoje kulinarne smakołyki. A było w czym wybierać….

Na scenie poszczególne Koła Gospodyń muzyką i śpiewem prezentowały swoje zdolności i umiejętności.

Dożynki zakończyła zabawa. Święto Dziękczynienia za tegoroczne zbiory dobiegły końca.  Dziękujemy Dobremu Bogu za Jego życzliwość  i błogosławieństwo Boże w trudzie pracy rolników, aby na naszych stołach nie zabrakło chleba.
„Błogosławiony jesteś Boże, bo dzięki Twojej hojności, otrzymaliśmy chleb, który jest owocem ziemi i pracy ludzkiej, Tobie go przynosimy, aby stał się dla nas chlebem życia”.

Fotorelacja dostępna również na Facebooku