W sobotę, 9 grudnia 2017 roku, odbyło się Spotkanie Seniorów w Pisarach. Do tradycji należy, że ów Dzień Seniora w Pisarach jest zarazem spotkaniem opłatkowym. Przybyłych gości i czcigodnych seniorów przywitał Pan Andrzej Kaczmarczyk sołtys Pisar.  Swoją obecnością uświetnili uroczystość: Wójt Gminy Zabierzów Pani Elżbieta Burtan, Ks. Proboszcz Andrzej Badura,  Pani Krystyna Kruk. Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się wspólną modlitwą i śpiewem kolędy „Wśród nocnej ciszy”.

W taki oto sposób, w trwającym jeszcze adwencie,  po raz pierwszy, rozbrzmiały w naszej parafii, jakże piękne melodie polskich kolęd.  Śpiew kolęd przeplatał się słowami życzeń, jakie składali sobie  uczestniczy spotkania opłatkowego. Dało się już poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni goście zasiedli do stołu, aby biesiadować i radować się ze wspólnego spotkania.