W sobotę, 3 marca, nasza parafia przeżywała 2. dzień jubileuszowej nowenny miesięcy. Patronem tego dnia był św. Jacek Odrowąż.

W modlitwie różańcowej, w tajemnicach bolesnych, wykorzystane zostały fragmenty rozważań i życiorys bł. Honorata Koźmińskiego. Wierni odmawiając Różaniec prosili Boga o przebaczenie grzechów i łaskę skruchy dla zatwardziałych grzeszników.

Podczas Mszy Św. dziękowano Bogu za dar odzyskania niepodległości w 1918 r. oraz za błogosławieństwo Boże we wszystkich epokach jej dziejów. Modlono się o pomyślność dla Ojczyzny, duchowe owoce beatyfikacji Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej i potrzebne łaski dla wszystkich Polaków. Przepraszano także za grzechy, te indywidualne oraz narodowe.

W kazaniu ks. Krzysztof powiedział: Grzech jest wprawdzie indywidualny, lecz gdy wszyscy ludzie grzeszą, zło się rozprzestrzenia, a jego konsekwencji doświadcza cały naród. Tak wiele razy było w historii naszego narodu. Warto tu wspomnieć pijanych posłów przybywających na sejm i krzyczących liberum veto. Kaznodzieja zwrócił także uwagę, że w trudnych czasach Bóg daje świętych, którzy podejmując walkę z grzechem, piętnują wady, a swoim ascetycznym stylem życia i modlitwą są w stanie dokonać rzeczy niezwykłych.