To już tradycja. Tydzień przed świętami Wielkanocnymi w Niedzielę Palmową ulicami Nielepic przeszła parafialna Droga Krzyżowa. Zgromadziła nie tylko mieszkańców Nielepic, ale także,  liczną rzeszę wiernych z innych części naszej parafii. Nie brakowało także gości z poza parafii. Nabożeństwo rozpoczęło się o 20.00.

Tematem rozważań tegorocznej Drogi Krzyżowej była rodzina i małżeństwo. „ Dziękuję Ci Jezu, że zaprosiłeś mnie na tę drogę krzyżową. Ciągle żyję w biegu i często brakuje mi nawet chwili by zastanowić się nad sobą samym i swoim życiem. Dzisiaj pragnę przyjrzeć się swojemu małżeństwu i relacjom rodzinnym. Chcę na nie spojrzeć idąc razem z Tobą drogą krzyżową. Wierzę, że to rozważanie pomoże mi zbliżyć się do Ciebie i bardziej kochać ludzi najbliższych memu sercu. Proszę Cię Jezu o łaskę spojrzenia na swoje życie w prawdzie” (wstęp). Rozważania Drogi Krzyżowej czytały nie tylko osoby dorosłe, ale także dzieci. Rozważania modlitewne przeplatane były modlitwą różańcową prowadzoną przez księdza Mirosława i księdza Krzysztofa. O śpiew w czasie nabożeństwa postarał się pan Piotr Być,  organista naszej parafii.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zakończyło się tradycyjne na Skale pod Krzyżem   odmówieniem modlitwy Anioł Pański i błogosławieństwem księdza Proboszcza Andrzeja Badury.

Szczególne podziękowania zostały skierowane na ręce strażaków, którzy czuwali na bezpieczeństwem uczestników Drogi Krzyżowej i dla pana Stanisława Dama sołtysa Nielepic.

Można powiedzieć, że pogoda dopisała – ale dopisała też liczba wiernych, która na nią przybyła…. W górę serca… Sursum corda…

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę!