W dniu 3 sierpnia br., pod hasłem „Wytrwajcie w miłości Mojej”, po raz 28. wyruszyła z krakowskiego Klasztoru Ojców Dominikanów Pielgrzymka Dominikańska na Jasną Górę. Przed pielgrzymami  7 dni wędrowania, wspólnej modlitwy i wyjątkowej drogi na Jasną Górę. Rudawa to pierwszy przystanek dla pielgrzymów na długim szlaku pielgrzymkowym do Częstochowy. Cieszymy się, że każdego roku pielgrzymi nie omijają naszej parafii, że pragną stanąć przed obliczem naszej Matki Bożej Pani Rudawskiej. I nie inaczej było w tym roku.

Po całodniowej wędrówce w sobotni wieczór zawitali pątnicy do Rudawy. Drzwi naszych domów otwarły się dla pielgrzymów. Gościnnie swoje podwoje otworzyła też plebania w Rudawie. Ojcowie dominikanie chętnie skorzystali z posiłku, noclegu i upragnionego prysznica. Obecność pielgrzymów dało się słyszeć pięknym śpiewem i roznoszącą się modlitwą po wszystkich zakątkach naszej parafii.

W niedzielę uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w Eucharystii, odprawionej przez kilkunastu ojców dominikanów. Mszy Św. przewodniczył o. Marcin Słowik, który wygłosił okolicznościową homilie. Aż miło było zobaczyć wielki tłum uczestników niedzielnej mszy Św. przed polowym ołtarzem. Nie było gdzie włożyć palca. Po  Mszy Św. pielgrzymi wyruszyli w dalszą drogę  pątniczą w kierunku Jasnej Góry.