W niedzielę, 15 września br. odbyły się doroczne dożynki parafialne. Ten dzień już od wielu lat jest w naszej parafii dziękczynieniem za otrzymane z hojności nieba plony ziemi. Po dożynkach gminnych przyszedł czas na parafialny dzień dziękczynienia. Uroczysta Msza Św. została odprawiona o godz. 9.30, którą sprawowali ks. proboszcz Andrzej Badura, który wygłosił okolicznościowe słowo Boże, i  ks. Jacek Szydło z Siedlca. Msza Św. została poprzedzona korowodem dożynkowym. Przedstawiciele sołectw wnieśli do kościoła piękne wieńce dożynkowe, kosze pełne barwnych owoców, warzyw i roślin z tegorocznych plonów. Cieszył widok pięknie ubranych w stroje regionalne delegacji z różnych stron naszej parafii. Szkoda tylko, że w tym pięknym wydarzeniu nie wzięły wszystkie sołectwa z naszej parafii. ubranych w regionalne stroje ludowe. Po zakończonej uroczystości, jak to jest już w tradycji, wieńce dożynkowe pozostały w naszym kościele.