W drugą niedzielę września (9 września 2018) została odprawiona w Rudawie uroczysta Msza Św. dziękczynna za tegoroczne plony. Tradycji stało się zadość. I w tym roku gromadziliśmy się o tej porze na naszych parafialnych dożynkach, aby podziękować Panu Bogu za tegoroczne plony i prosić Go o błogosławieństwo na przyszły rok.
W uroczystej procesji do ołtarza polowego mogliśmy zobaczyć przedstawicieli poszczególnych sołectw naszej parafii, ubranych w piękne krakowskie stroje, którzy przynieśli do ołtarza wieńce dożynkowe i kosze pełne tegorocznych kwiatów, ziół i owoców. Aż miło robiło się pod sercem na widok pięknych krakowianek, misternie wykonanych wieńców dożynkowych, które w swojej formie nawiązywały w tym roku do 100. rocznicy odzyskania niepodległości.
Uroczystą Eucharystię koncelebrowali Ks. Proboszcz Andrzej Badura i Ks. Jacek Szydło z Siedlca, który wygłosił okolicznościową homilię. Na zakończenie Mszy Św. zostały poświęcone przyniesione wieńce dożynkowe, plony ziemi,
W uroczystej Eucharystii nie zabrakło rolników (choć ze świecą trzeba ich szukać w parafii) a także naszych radnych, sołtysów. Wśród uczestników Eucharystii można było dostrzec Panią Wójt Gminy Zabierzów Elżbietę Burtan.

Jeszcze raz dziękujemy tym, wszystkim, którzy sieją, zbierają,  aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.

„Boże z Twoich rąk żyjemy
Choć naszymi pracujemy,
My ci damy trud i poty
Ty nam daj urodzaj złoty”. (Fr. Karpiński)