W całym kraju odbyły się 20 czerwca br. uroczystości Bożego Ciała. Jednego z najważniejszych świąt w Kościele katolickim. Procesję do czterech ołtarzy, ustawionych w różnych miejscach w Rudawie,   poprowadził ks. proboszcz Andrzej Badura.

Bezpośrednio przed rozpoczęciem procesji, o godz. 9.30 została odprawiona Msza Św. przy ołtarzu polowym. Mszę Św. odprawili księża duszpasterze naszej parafii.

Dziękujemy Bogu za dar pięknej pogody, za liczny udział parafian w procesji Bożego Ciała, piękne przygotowane ołtarze  i wszelkie łaski, jakie udzielał nam Przechodzący Pan po naszej parafii.

Boże Ciało zostało ustanowione jako święto w 1264 roku przez papieża Urbana IV, a papież Jan XXII wprowadził je do kalendarza liturgicznego w całym Kościele. Tego dnia katolicy publicznie wyznają wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, niesionym w procesji. W Polsce Boże Ciało jest dniem wolnym od pracy.