Drugiego lutego br. w święto Matki Bożej Gromnicznej dzieci z klasy trzeciej Szkoły  Podstawowej odnowiły na wieczornej mszy św.  w obecności swoich rodziców przyrzeczenia chrzcielne w ramach liturgicznego przygotowania do Pierwszej Komunii świętej. Kościół rudawski  został rozświetlony blaskiem świec i gromnic, przypominając zgromadzonym na Eucharystii, że każdy  chrześcijanin ma być światłem dla współczesnego świata.  Proboszcz tutejszej parafii Ksiądz Andrzej Badura  przypomniał dzieciom  czasie w homilii symbolikę gromnicy. Podkreślił, że najpiękniejszą świątynią jest człowiek w której pragnie zamieszkać sam Pan Jezus. Na zakończenie mszy św.  zostały złożone życzenia tutejszym siostrom Służebniczkom z racji zakończonego Roku Życia Konsekrowanego. Dzieci opuszczały  kościół  z zapalonymi świecami,  niosąc błogosławieństwo Boga do swoich domów i rodzin… Niech błogosławieństwo Boga chroni nasze domy i rodziny od wszelkich zawieruch Złego….